COLEGIUL JUDEŢEAN AL MEDICILOR
B-dul 22 Decembrie, Bl.42, Parter, Deva - 330111, HD, Romania, Tel.: 0254.234.259, Fax: 0254.234.300, E-mail: colmedhd@yahoo.com
HUNEDOARA - DEVA
Operator de date cu caracter personal inregistrat sub nr. 16667

EVALUARE RISC DE EPUIZARE PROFESIONALA

Evaluarea Riscului de Epuizare Profesională

Către:
Colegiul Medicilor Hunedoara,

Având în vedere preocupările instituției dvs. pentru protecția medicilor împotriva epuizării profesionale și responsabilitățile legale în domeniu;
Ținând cont că activitatea desfășurată în perioada pandemiei determină în multe cazuri o creștere a riscului de epuizare profesională a asistentelor medicale;
Prin prezenta vă comunicăm faptul că:
1) Federația „Solidaritatea Sanitară” a finanțat realizarea platformei online Evaluarea Riscului de Epuizare Profesională - Burnout Assessment Tool (BATEREP), care poate fi accesată la adresa:

Platforma are ca principal scop evaluarea riscului de epuizare profesională a lucrătorilor din sănătate, oferind astfel un set de criterii obiective pentru evaluarea dimensiunii privitoare la stres și epuizarea fizică din hărțuirea morală.
Primele date publicate, obținute în baza testelor completate până acum, pot fi găsite aici.

Citește mai departe...

Webinar ORL medici de familie

mail1

Vă invităm la un eveniment medical virtual intitulat:

CANCERELE CAPULUI SI GATULUI:
NOTIUNI PRACTICE DE DIAGNOSTIC SI MANAGEMENT PENTRU MEDICINA PRIMARA

În care se va discuta rolul medicului de familie in diagnosticul precoce, in tratamentul suportiv si al recuperarii pacientilor cu cancere orale si sfera ORL.

Evenimentul va avea loc in data de 27 Iulie cu ocazia Zilei Mondiale a Cancerelor Capului si Gatului, de la ora 18 pe platforma Zoom.

Participarea la webinar este GRATUITA si se crediteaza cu DOUA PUNCTE EMC.

Pentru program si inscriere va rugam accesati: https://www.headandneckcancermeeting.com/2021-World-Head-and-Neck-Cancer-Day

Inscrierile se pot face in limita locurilor disponibile pana la data de 26.07.2021, ora 12:00.

Anunt

În actualul context epidemiologic, avizele anuale necesare desfășurării activității profesionale se emit de către Colegiul Medicilor Hunedoara în format electronic.

Pentru obținerea avizului anual, vă rugăm să ne transmiteți, scanate, la adresa: Această adresă de email este protejată contra spambots. Trebuie să activați JavaScript pentru a o vedea.  următoarele:

• asigurare de răspundere civilă profesională obligatorie
  • CERERE_ACORDARE_VIZA_ANUALA_NOV_2017.doc
  • dovada efectuării punctajului  EMC (pentru anul 2020 se proroga dispozitiile referitoare la obligatia de a acumula puncte EMC. Decizia nr.55/ 30.04.2020)

Cererile si solicitarile dvs. se transmit la aceeasi adresa de e-mail  si la telefon 0254234259.

Activitatea cu publicul se  desfasoara dupa urmatorul program:

Marti, Miercuri, Joi  in intervalul orar 9-13.

Cauta pe site

utile2