COLEGIUL JUDEŢEAN AL MEDICILOR
B-dul 22 Decembrie, Bl.42, Parter, Deva - 330111, HD, Romania, Tel.: 0254.234.259, Fax: 0254.234.300, E-mail: colmedhd@yahoo.com
HUNEDOARA - DEVA
Operator de date cu caracter personal inregistrat sub nr. 16667

A N U N T

PENTRU CA ACTIVITATEA DE RELATII CU PUBLICUL SA NU AIBA DE SUFERIT SI SA SE DESFASOARE IN CONDITII DE SIGURANTA SI SECURITATE, ACTIVITATEA SE VA DERULA CU PRECADERE PRIN UTILIZAREA POSTEI , TELEFON ( 0254234259 si 0724240117),
E-MAIL (colmedhd@yahoo.com).
PENTRU SITUATII EXCEPTIONALE, MEMBRII COLEGIULUI SI TERTE PERSOANE JURIDICE SAU FIZICE, POT DEPUNE DOCUMENTELE/SOLICITARILE LA SEDIUL COLEGIULUI MEDICILOR DUPA URMATORUL PROGRAM:
MARTI, MIERCURI, JOI DE LA ORA 9 LA ORA 13

Programul de organizare si desfasurare al procesului electoral la nivel teritorial in vederea alegerii noilor organe de conducere

Tabel alegatori_tur II_2020.xlsx

ADRESA CEC CMR.pdf

ERATA:

În revenire la adresa nr. 6597/9.09.2020 va comunicam ca la ultimul punct  ”În perioada 19-25/10/2020 convocarea Adunării Generale a C.M.R. și organizarea alegerilor pentru organele de conducere ale C.M.R.” se va citi convocarea Consiliului Național al C.M.R. și organizarea alegerilor pentru organele de conducere ale C.M.R.”

Comisia Electorală Centrală
secretariat

PARTENERIAT ÎNTRE JANSSEN JOHNSON & JOHNSON ȘI COLEGIUL MEDICILOR DIN ROMÂNIA

În contextul actual generat de pandemia de COVID-19, Janssen România și Colegiul Medicilor din România sunt cu gândul alături de toți cei afectați.

Suntem conștienți de presiunile la care este supus sistemul de asigurări de sănătate și profesioniștii din domeniul sănătății în România. Tocmai de aceea, Janssen este profund interesată de asigurarea accesului la terapiile inovatoare și servicii medicale în condiții de siguranță atât pentru medici cât și pentru pacienți, iar Colegiul Medicilor din România este interesat să vă informeze despre aceasta.

Citește mai departe...

EDUCATIE MEDICALA

AREM.docx

Stimați colegi,
Universitatea de Medicina si Farmacie Carol Davila Bucuresti în colaborare cu clinica Spezialklinik Neukirchen, Germania si  SCM Events si te invită să  participi la
WEBINARUL  medical: Terapii de Detoxifiere in Bolile Autoimune, Alergice & Degenerative
din data de 04.10.2020.

Se acorda puncte EMC/EFC.

CITESTE MAI DEPARTE

ABONAMENT REVISTE MEDICALE - 10 EMC

CURSURI ONLINE

Stimați colegi,

La începutul acestui an, Uniunea Medicală Balcanică a lansat www.umbalk.ro, o platformă de e-learning cu cursuri EMC online pentru toți medicii din România. Această platformă va pune la dispoziția medicilor de diverse specialități, dar și altor categorii de profesioniști din domeniul sănătății, cursuri gratuite creditate EMC de către Colegiul Medicilor din România, cu teme interesante și diverse, utile pentru practica zilnică.

Prin parcurgerea cursurilor online de pe platforma www.umbalk.ro medicii beneficiază de acces la informație științifică de calitate actualizată, conform celor mai noi ghiduri internaționale, într-un format dinamic și accesibil. Materialele cursurilor sunt redactate de experți în domeniul respectiv, cadre didactice cu o bogată activitate și expertiză. În urma finalizării fiecărui curs și autoevaluării online, medicii obțin certificatul de absolvire cu creditele EMC aferente.

Vă invit să parcurgeți primul curs disponibil pe platformă, “Rolurile magneziului în patologia umană”, creditat cu 10 EMC.

Cu cele mai bune gânduri,

Conf. Dr. Camelia Diaconu

Președinte Uniunea Medicală Balcanică

MEDICII CARE AU NEVOIE DE CREDITE EMC POT ACCESA SITE-UL GRATUIT www.formaremedicala.ro